Image Effects (8.x-3.0-rc1) - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Type
ar: النوع

en: Size
ar: الحجم

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Outline
ar: الهيكل

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Top
ar: الأعلى

en: Path
ar: المسار

en: Dimensions
ar: الأبعاد

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Mode
ar: النمط

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Line
ar: السطر

en: Media
ar: ميديا

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Basic
ar: الأساسي

en: Color
ar: اللون

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Square
ar: ميدان

en: Position
ar: الوضع

en: Font size
ar: حجم الخط

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: height
ar: طول

en: Top left
ar: أعلى اليسار

en: Top right
ar: أعلى اليمين

en: Bottom right
ar: أسفل اليمين

en: Font settings
ar: إعدادات الخطوط

en: Information
ar: معلومات

en: Plugin settings
ar: إعدادات البرنامج الملحق

en: Layout settings
ar: إعداد النسق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Allow Upscaling
ar: السماح بالتكبير

en: Landscape
ar: أفقية

en: Portrait
ar: طولية

en: Maximum width
ar: أقصى عرض

en: Text settings
ar: إعدادات النص

en: Dropdown
ar: القائمة المنسدلة

en: Mask
ar: القناع

en: Rotate
ar: التدوير
