Image Effects (8.x-3.0-rc2) - en to mr translation catalogue (21 entries)

en: Type
mr: प्रकार

en: Size
mr: आकार

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Center
mr: मध्य

en: (none)
mr: ( काहीच नाही )

en: Outline
mr: रुपरेशा

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Font
mr: मुद्रावर्ग

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Background
mr: पार्श्वभूमी

en: Path
mr: रस्ता

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Line
mr: रेषा

en: Color
mr: रंग

en: Position
mr: स्थान

en: Top left
mr: वरील डावे

en: Top right
mr: वरील उजवे

en: Bottom right
mr: खालील उजवे

en: Bottom left
mr: खालील डावे
