Image Effects (8.x-3.2) - en to el translation catalogue (61 entries)

en: Type
el: Τύπος

en: Size
el: Μέγεθος

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: (none)
el: (κανένα)

en: Outline
el: Διάρθρωση

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Top
el: Κορυφή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Dimensions
el: Διαστάσεις

en: Anchor
el: Αγκύρωση

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Mode
el: Τρόπος

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Line
el: Γραμμή

en: Media
el: Μέσα

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Basic
el: Βασική

en: Color
el: Χρώμα

en: Not installed
el: Μη εγκατεστημένο

en: Random
el: Τυχαία

en: Position
el: Θέση

en: bottom
el: κάτω

en: top
el: επάνω

en: left
el: αριστερά

en: right
el: δεξιά

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: height
el: ύψος

en: Top left
el: Πάνω αριστερά

en: Top right
el: Πάνω δεξιά

en: Bottom right
el: Κάτω δεξιά

en: Bottom left
el: Κάτω αριστερά

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Shadow
el: Σκιά

en: Layout settings
el: Ρυθμίσεις διάταξης

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Allow Upscaling
el: Να επιτρέπεται υπερ-κλιμάκωση

en: Rotation angle
el: Γωνία περιστροφής

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
el: Ο αριθμός των μοιρών που θα περιστραφεί η εικόνα. Θετικές τιμές σημαίνουν δεξιόστροφη περιστροφή, αρνητικές τιμές σημαίνουν αριστερόστροφη.

en: Column
el: Στήλη

en: Row
el: Γραμμή

en: Maximum width
el: Μέγιστο πλάτος

en: Strip HTML tags
el: Aφαίρεση HTML tags

en: Mask
el: Μάσκα

en: Top center
el: Κορυφή κέντρο

en: Bottom center
el: Κάτω μέρος κέντρο

en: Rotate
el: Περιστροφή

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
el: Η περικοπή της εικόνας απέτυχε με τη χρήση της εργαλειοθήκης %toolkit στο %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
el: Η περιστροφή της εικόνας απέτυχε με τη χρήση της εργαλειοθήκης %toolkit στο %path (%mimetype, %dimensions)

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
el: Η περιστροφή της εικόνας %file δεν μπόρεσε να γίνει γιατί η συνάρτηση imagerotate() δεν είναι διαθέσιμη σε αυτή την εγκατάσταση της PHP.

en: Center left
el: Κέντρο αριστερά

en: Center right
el: Κέντρο δεξιά
