Image Effects (8.x-3.4) - en to ro translation catalogue (66 entries)

en: Type
ro: Tip

en: Size
ro: Mărime

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: (none)
ro: (nici unul)

en: Outline
ro: Structură

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Default
ro: Implicit

en: Background
ro: Fundal

en: Top
ro: Sus

en: Path
ro: Cale

en: Dimensions
ro: Dimensiuni

en: Anchor
ro: Ancoră

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Mode
ro: Mod

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Line
ro: Linie

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Basic
ro: Simplu

en: Color
ro: Culoare

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Random
ro: Aleatoriu

en: Position
ro: Poziție

en: Font size
ro: Mărimea fontului

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Font color
ro: Culoare font

en: height
ro: înălțime

en: Top left
ro: Stânga sus

en: Top right
ro: Dreapta sus

en: Bottom right
ro: Dreapta jos

en: Bottom left
ro: Stânga jos

en: Font settings
ro: Setări font

en: Information
ro: Informații

en: Plugin settings
ro: Setările plugin-ului

en: Shadow
ro: Umbră

en: Layout settings
ro: Setările de aspect

en: Offset
ro: Decalaj

en: Allow Upscaling
ro: Se permite mărirea

en: Rotation angle
ro: Unghi rotire

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
ro: Un număr de grade reprezentând unghiul de rotație al imaginii. Numerele pozitive reprezintă rotirea în sensul acelor de ceasornic, numerele negative reprezintă rotirea inversă acelor de ceasornic.

en: Column
ro: Coloană

en: Row
ro: Rând

en: Maximum width
ro: Lățime maximă

en: Text settings
ro: Setări text

en: Strip HTML tags
ro: Curăță elementele HTML

en: Dropdown
ro: Listă verticală

en: Mask
ro: Mască

en: Top center
ro: Sus centru

en: Bottom center
ro: Jos centru

en: Rotate
ro: Rotire

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ro: Decuparea imaginii a eșuat la folosirea kit-ului %toolkit pe %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ro: Rotirea imaginii a eșuat la folosirea kit-ului %toolkit pe %path (%mimetype, %dimensions)

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
ro: Imaginea %file nu a putut fi rotită deoarece funcția imagerotate() nu este disponibilă în această instalare PHP.

en: Center left
ro: Centru stânga

en: Center right
ro: Centru dreapta

en: Upscale
ro: Mărire

en: …
ro: ...

en: Image rotate
ro: Rotire imagine

en: width @data.width
ro: lățime @data.width

en: height @data.height
ro: înălțime @data.height

en: Let scale make images larger than their original size.
ro: Scalarea face ca imaginile să fie mai mari ca mărimea lor originală.
