Image Effects (8.x-3.5) - en to ku translation catalogue (29 entries)

en: Type
ku: جۆر

en: Size
ku: قەبارە

en: Image
ku: وێنە

en: Center
ku: ناوەڕاست

en: Outline
ku: چوارچێوە

en: Label
ku: پێناس

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Top
ku: سەرەوە

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Anchor
ku: لەنگەر

en: Advanced settings
ku: ڕێکخستنە پێشکەوتووەکان

en: Bottom
ku: ژێرەوە

en: Mode
ku: جۆر

en: Width
ku: پانی

en: Height
ku: بەرزی

en: Line
ku: هێڵ

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: Background color
ku: ڕەنگی پاشبنەما

en: Basic
ku: سەرەتایی

en: Color
ku: ڕه‌نگ

en: Not installed
ku: دانەمەزرێنراوە

en: Random
ku: هەرەمەکی

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: Information
ku: زانیاری

en: Rotation angle
ku: گۆشەی سووڕاندن

en: Maximum width
ku: گەورەترین پانی

en: Rotate
ku: سووڕاندن
