Simple Image Popup (2.0.0) - en to hu translation catalogue (22 entries)

en: Images
hu: Képek

en: None
hu: Nincs

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Save
hu: Mentés

en: URL
hu: Webcím

en: Upload image
hu: Kép feltöltése

en: Original image
hu: Eredeti kép

en: Align
hu: Igazítás

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: About
hu: Leírás

en: Alternative text
hu: Alternatív szöveg

en: Image style
hu: Képstílus

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: Image style: @style
hu: Képstílus: @style

en: Uploads disabled
hu: Feltöltések letiltva

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
hu: Feltöltések engedélyezve, max méret: @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
hu: Rövid leírás látássérültek számára

en: Configure Image Styles
hu: Képstílusok beállítása

en: Alternative text is required.<br />(Only in rare cases should this be left empty. To create empty alternative text, enter <code>""</code> — two double quotes without any content).
hu: A kisegítő szöveget meg kell adni.<br />(Csak ritka esetekben maradhat üresen. Ha nincs szükség kiegészítő szövegre akkor két idézőjelet kell megadni tartalom nélkül: <code>""</code>).
