Simple Image Popup (2.0.1) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Title
fr: Titre

en: None
fr: Aucun(e)

en: Center
fr: Centre

en: Save
fr: Enregistrer

en: Upload image
fr: Transferer une image

en: Field value
fr: Valeur du champ

en: Original image
fr: Image originale

en: Align
fr: Aligner

en: Caption
fr: Légende

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: About
fr: À propos

en: Alternative text
fr: Alternative textuelle

en: Image style
fr: Style d'image

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Image style: @style
fr: Style d'image : @style

en: Fixed value
fr: Valeur fixe

en: Uploads disabled
fr: Transferts désactivés

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
fr: Transferts activés, taille max. : @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
fr: Description courte pour les malvoyants

en: Configure Image Styles
fr: Configurer les styles d'images

en: Alternative text is required.<br />(Only in rare cases should this be left empty. To create empty alternative text, enter <code>""</code> — two double quotes without any content).
fr: L'alternative textuelle est requise.<br />(Uniquement dans de rares cas cela doit être laissé vide. Pour créer une alternative textuelle vide, saisir <code>""</code> - deux guillemets sans aucun contenu).

en: @label text
fr: Texte de @label
