Simple Image Popup (2.0.1) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Images
uk: Зображення

en: None
uk: Немає

en: Image
uk: Зображення

en: Center
uk: По центру

en: Save
uk: Зберегти

en: URL
uk: URL-адреса

en: Upload image
uk: Відвантажити зображення

en: Field value
uk: Значення поля

en: Original image
uk: Оригінальне зображення

en: Align
uk: Вирівнювання

en: Caption
uk: Підпис

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: About
uk: Про модуль

en: Alternative text
uk: Альтернативний текст

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Image style: @style
uk: Стиль зображення: @style

en: Fixed value
uk: Фіксоване значення

en: Uploads disabled
uk: Відвантаження вимкнено

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
uk: Відвантаження увімкнені, максимальний розмір: @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
uk: Короткий опис для слабозорих

en: Configure Image Styles
uk: Конфігурувати стилі зображень

en: Alternative text is required.<br />(Only in rare cases should this be left empty. To create empty alternative text, enter <code>""</code> — two double quotes without any content).
uk: Альтернативний текст є обов'язковим.<br />(Лише у деяких випадках він має бути порожнім. Для створення порожнього альтернативного тексту введіть <code>""</code> — пара подвійних лапок без тексту між ними).

en: @label text
uk: текст @label
