Simple Image Popup (8.x-1.1) - en to ro translation catalogue (21 entries)

en: Images
ro: Imagini

en: None
ro: Nimic

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Save
ro: Salvare

en: Upload image
ro: Încărcaţi imagine

en: Original image
ro: Imaginea originală

en: Align
ro: Aliniere

en: Caption
ro: Legendă

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: About
ro: Despre

en: Alternative text
ro: Text alternativ

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Image style: @style
ro: Stil imagine: @style

en: Uploads disabled
ro: Încărcări dezactivate

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
ro: Încărcări activate, dimensiune maximă: @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
ro: Scurtă descriere pentru persoanele cu deficiențe de vedere

en: Configure Image Styles
ro: Configurare Stiluri de Imagine

en: Alternative text is required.<br />(Only in rare cases should this be left empty. To create empty alternative text, enter <code>""</code> — two double quotes without any content).
ro: Este necesar text alternativ.<br />(Doar în cazuri rare ar trebui să fie lăsat necompletat. Pentru a crea text alternativ gol, introduceți <code>""</code> — două ghilimele duble fără nici un conținut).
