Image Sizes (4.0.0-rc1) - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: More
ro: Mai multe

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Original
ro: Originală

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Image sizes
ro: Dimensiuni imagine

en: No style
ro: Fără stil

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Styles
ro: Stiluri

en: Image style
ro: Stil imagine

en: - empty image -
ro: - imagine goală -

en: Image styles to be used when using the 'sizes' attribute
ro: Stilul de imagine folosit la utilizarea atributului 'dimensiuni'

en: - None (original image) -
ro: - Nimic (imagine originală) -
