Image Sizes (4.0.0-rc1) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: More
ru: Ещё

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Original
ru: Оригинал

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Image sizes
ru: Размеры изображений

en: No style
ru: Нет стиля

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: Landscape
ru: Альбомная

en: Portrait
ru: Книжная

en: Styles
ru: Стили

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: - empty image -
ru: - пустое изображение -

en: Image styles to be used when using the 'sizes' attribute
ru: Стили изображений, которые будут использоваться при использовании атрибута 'sizes'

en: - None (original image) -
ru: - Нет (оригинальное изображение) -
