Image Sizes (4.0.0-rc3) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: More
pt: Mais

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Media
pt: Mídia

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Image sizes
pt: Tamanhos de imagem

en: No style
pt: Sem estilo

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Landscape
pt: Paisagem

en: Portrait
pt: Retrato

en: Styles
pt: Estilos

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: - empty image -
pt: - imagem vazia -

en: Image styles to be used when using the 'sizes' attribute
pt: Estilos de imagem a serem usados no atributo 'tamanhos'

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.

en: - None (original image) -
pt: - Nenhum (imagem original) -
