Image Sizes (4.0.0-rc5) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: More
id: Selengkapnya

en: Default
id: Bawaan

en: Original
id: Asli

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Styles
id: Gaya

en: Image style
id: Gaya gambar

en: - empty image -
id: - gambar kosong -

en: Image styles to be used when using the 'sizes' attribute
id: Gaya gambar yang akan digunakan saat menggunakan atribut 'ukuran'

en: - None (original image) -
id: - Tidak ada (gambar asli) -
