Image Sizes (8.x-1.4) - en to es translation catalogue (5 entries)

en: Custom
es: Personalizado

en: Image Sizes
es: Tamaños de imagen

en: The part of the image that will be retained during the crop.
es: La parte de la imagen que se conservará al recortar.

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
es: El redimensionado hará que las imágenes tomen unas dimensiones precisas. Esto puede hacer que las imágenes se estrechen o estiren desproporcionadamente.

en: Image style
es: Estilo de imagen
