Image Sizes (8.x-2.2) - en to sv translation catalogue (12 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Label
sv: Etikett

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Style
sv: Stil

en: Image sizes
sv: Bildstorlekar

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Already exists
sv: Existerar redan

en: Styles
sv: Stilmallar

en: The part of the image that will be retained during the crop.
sv: Den del av bilden som kommer att bibehållas under beskärningen.

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
sv: Ändring av storlek skapar bilder med exakta mått. Detta kan orsaka att bilder tänjs ut eller trycks ihop oproportionerligt.

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
sv: Skalning och beskärning av bild misslyckades vid användande av verktyget %toolkit på %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image style
sv: Stilmall för bild
