Image sliders (6.0.0) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Description
de: Beschreibung

en: Language
de: Sprache

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Image
de: Bild

en: Settings
de: Einstellungen

en: View
de: Ansicht

en: User Name
de: Benutzername

en: Created
de: Erstellt

en: Role
de: Rolle

en: Changed
de: Geändert

en: @type: deleted %title.
de: @type: %title wurde gelöscht.

en: Language code
de: Sprachkürzel

en: The description.
de: Die Beschreibung.

en: Image field
de: Bildfeld

en: Slider content
de: Slider Inhalt

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: Are you sure you want to delete entity %name?
de: Möchten Sie die Entität %name wirklich löschen?

en: Add entity content
de: Entitätsinhalt hinzufügen

en: View entity content
de: Entitätsinhalt anzeigen

en: Edit entity content
de: Entitätsinhalt bearbeiten

en: The Name of the associated user.
de: Der Name des zugehörigen Benutzers.
