Image Style Metadata (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Settings
de: Einstellungen

en: File ID
de: Datei-ID

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Method
de: Methode

en: Style
de: Darstellung

en: The width of the image.
de: Die Breite des Bildes.

en: The height of the image.
de: Die Höhe des Bildes

en: Changed
de: Geändert

en: Max Width
de: Maximale Breite

en: Max Height
de: Maximale Höhe

en: Default method
de: Standard-Methode

en: Queue
de: Warteschlange

en: Processed @current out of @total.
de: @current von @total verarbeitet

en: Max width
de: Maximale Breite

en: Max height
de: Maximale Höhe

en: Direct
de: Direkt

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: Batch is starting
de: Stapelverarbeitung startet

en: Batch has encountered an error
de: Während der Stapelverarbeitung trat ein Fehler auf.
