Image URL Formatter (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: File
pt: Arquivo

en: Original image
pt: Imagem original

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Link image to
pt: Linkar imagem para

en: Linked to content
pt: Linkado ao conteúdo

en: Linked to file
pt: Linkado ao arquivo

en: Nothing
pt: Nada

en: Use absolute path
pt: Usar caminho absoluto

en: Configure Image Styles
pt: Configurar Estilos de Imagens
