Image URL Formatter (8.x-1.1) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: File
de: Datei

en: Original image
de: Originalbild

en: Field types
de: Feldtypen

en: Image style
de: Bildstil

en: None (original image)
de: Keine (Originalbild)

en: Link image to
de: Bild verlinken mit

en: Linked to content
de: Verlinkt mit Inhalt

en: Linked to file
de: Verlinkt mit Datei

en: Nothing
de: Nichts

en: Use absolute path
de: Absoluten Pfad verwenden

en: URL type
de: URL-Typ

en: Image URL Formatter
de: Anzeigeformat für Bild-URLs

en: Relative file path
de: Relativer Dateipfad

en: Full URL
de: Vollständige URL

en: Use relative path
de: Relativen Pfad verwenden

en: Use full URL
de: Vollständige URL verwenden

en: Configure Image Styles
de: Bildstile konfigurieren

en: Add an URL formatter for image field.
de: URL-Anzeigeformat für Bildfeld hinzufügen.

en: Absolute file path
de: Absoluter Dateipfad

en: URL for Image style: @style
de: URL für Bildstil: @style
