Image URL Formatter (8.x-1.1) - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: Content
ru: Содержимое

en: File
ru: Файл

en: Original image
ru: Оригинальное изображение

en: Field types
ru: Типы полей

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: None (original image)
ru: Нет (оригинальное изображение)

en: Link image to
ru: Изображение как ссылка на

en: Linked to content
ru: Ссылается на материал

en: Linked to file
ru: Ссылается на файл

en: Nothing
ru: Ничего

en: Use absolute path
ru: Использовать абсолютный путь

en: Configure Image Styles
ru: Настройка стилей изображения
