Image Widget Crop (3.0.0) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Image
it: Immagine

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Examples
it: Esempi

en: About
it: Informazioni

en: Progress indicator
it: Indicatore di avanzamento

en: Preview image style
it: Anteprima stile immagine

en: no preview
it: nessuna anteprima

en: The preview image will be shown while editing the content.
it: L'immagine di anteprima verrà visualizzata durante la modifica del contenuto.

en: Preview image style: @style
it: Stile immagine anteprima: @style

en: Image field display format settings
it: Impostazioni del formato di visualizzazione campo Immagine
