Image Widget Crop (3.0.0) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Image
uk: Зображення

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Media
uk: Медіа

en: Examples
uk: Приклади

en: About
uk: Про модуль

en: Files not found
uk: Файли не знайдено

en: Progress indicator
uk: Індикатор поступу

en: General configuration
uk: Загальні налаштування

en: Preview image style
uk: Стиль ескізу зображення

en: no preview
uk: немає попереднього перегляду

en: The preview image will be shown while editing the content.
uk: Ескіз зображення буде показуватися під час редагування матеріалу.

en: Preview image style: @style
uk: Попередній перегляд стилю зображення: @style

en: Image field display format settings
uk: Налаштування формату відображення поля зображення

en: X coordinate
uk: Координата X

en: Y coordinate
uk: Координата Y

en: Crop image
uk: Обрізка зображення

en: The file "@file" is not valid on element @name.
uk: Файл "@file" недійсний для елемента @name.
