Image Widget Crop (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Image
pt: Imagem

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: About
pt: Sobre

en: Progress indicator
pt: Indicador de progresso

en: General configuration
pt: Configuração geral

en: Preview image style
pt: Pré-visualizar o estilo de imagem

en: no preview
pt: não existe pré-visualização

en: The preview image will be shown while editing the content.
pt: A pré-visualização ira ser mostrada quando estiver a editar conteúdos.

en: Preview image style: @style
pt: Estilo de imagem de pré-visualização : @style

en: CSS URL
pt: URL do CSS

en: Image field display format settings
pt: Configurações de formato de exibição do campo de imagem

en: X coordinate
pt: Coordenada X

en: Y coordinate
pt: Coordenada Y

en: Provides an interface for using the features of the Crop API.
pt: Fornece um interface para utilizar as funcionalidades da Crop API.

en: ImageWidgetCrop settings
pt: Definições do ImageWidgetCrop

en: Image Crop Widget settings
pt: Definições do Image Widget Crop

en: Preview crop image style
pt: Pré-visualizar o estilo de imagem de corte
