Image Widget Crop (8.x-2.4) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Image
hu: Kép

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Media
hu: Média

en: Examples
hu: Példák

en: About
hu: Leírás

en: Files not found
hu: A fájlok nem találhatóak.

en: Progress indicator
hu: Folyamatjelző

en: Preview image style
hu: Előnézeti képstílus

en: no preview
hu: nincs előnézet

en: The preview image will be shown while editing the content.
hu: Az előnézeti kép lesz megjelenítve a tartalom szerkesztésekor.

en: Preview image style: @style
hu: Előnézeti képstílus: @style

en: Image field display format settings
hu: Képet tartalmazó mező megjelenítési formátumának beállításai

en: Crop image
hu: Kép levágása

en: The crop "@cropType" was successfully added for image "@filename".
hu: <em>@filename</em> képen <em>@cropType</em> vágat alkalmazva.

en: This crop definition affects more usages of this image
hu: Ez a vágat-meghatározás ennek a képnek több előfordulását is érinti.

en: Reset crop
hu: Vágás visszaállítása

en: @crop_required is required. | @crops_required are required.
hu[0]: @crop_required kötelező.
hu[1]: @crops_required kötelezőek.

en: @label (required)
hu: @label (kötelező)
