Imagecache External (8.x-1.2) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Cancel
de: Abbrechen

en: File
de: Datei

en: Settings
de: Einstellungen

en: Original image
de: Originalbild

en: Flush
de: Leeren

en: Mimetype
de: MIME-Typ

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
de: Es ist ein Fehler bei der Ausführung von %error_operation aufgetreten mit den Argumenten: @arguments

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
de: Das Verzeichnis %directory existiert nicht oder ist nicht beschreibbar.

en: Image style
de: Bildstil

en: None (original image)
de: Keine (Originalbild)

en: Link image to
de: Bild verlinken mit

en: Image style: @style
de: Bildstil: @style

en: Linked to content
de: Verlinkt mit Inhalt

en: Linked to file
de: Verlinkt mit Datei

en: Nothing
de: Nichts

en: Responsive image style
de: Responsiver Bildstil

en: Responsive image style: @responsive_image_style
de: Responsiver Bildstil: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
de: Einen responsiven Bildstil auswählen.

en: Configure Responsive Image Styles
de: Responsive Bildstile konfigurieren
