ImageField Tokens (8.x-2.0) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Image
it: Immagine

en: About
it: Informazioni

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
it: Questo testo verrà usato da screen reader, motori di ricerca, oppure quando l'immagine non può essere caricata.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
it: Il titolo è usato come tooltip quando l'utente posiziona il mouse sopra l'immagine.

en: Alternative text
it: Testo alternativo
