ImageField Tokens (8.x-2.1) - en to ru translation catalogue (6 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Image
ru: Изображение

en: About
ru: Информация

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ru: Этот текст будет использован программами для чтения с экрана, поисковыми системами, или когда изображение не может быть загружено.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ru: Заголовок будет использован для всплывающей подсказки при наведении мыши.

en: Alternative text
ru: Альтернативный текст
