ImageMagick (8.x-3.0-alpha2) - en to ca translation catalogue (25 entries)

en: Advanced settings
ca: Configuració avançada

en: Locale
ca: Local

en: Scale
ca: Escalar

en: Media
ca: Multimèdia

en: Arguments
ca: Paràmetres

en: Convert
ca: Converteix

en: Gray
ca: Gris

en: Display debugging information
ca: Mostra informació de depuració

en: Convert colorspace
ca: Converteix l'espai de colors

en: Change image resolution to 72 ppi
ca: Canvia la resolució de la imatge a 72 ppp

en: Resize
ca: Redimensionar

en: Crop
ca: Tallar

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: Version information
ca: Informació de versió

en: Rotate
ca: Girar

en: Scale and crop
ca: Escalar i tallar

en: Desaturate
ca: Dessaturar

en: Administer site configuration
ca: Administra la configuració del lloc

en: Crops an image to a rectangle specified by the given dimensions.
ca: Retalla una imatge a un rectangle especificat per les dimensions donades.

en: Converts an image to grayscale.
ca: Transforma una imatge a escala de grisos.

en: Resizes an image to the given dimensions (ignoring aspect ratio).
ca: Redimensiona una imatge a les dimensions donades (ignorant la relació d'aspecte).

en: Rotates an image by the given number of degrees.
ca: Gira una imatge els graus especificats.

en: Scales an image while maintaining aspect ratio. The resulting image can be smaller for one or both target dimensions.
ca: Escala una imatge mentre manté la relació d'aspecte. La imatge resultant pot ser més petita per una o ambdues de les seves dimensions finals.

en: Scales an image to the exact width and height given. This plugin achieves the target aspect ratio by cropping the original image equally on both sides, or equally on the top and bottom. This function is useful to create uniform sized avatars from larger images.
ca: Escala una imatge a l'amplada i alçada exactes donades. Aquest connector aconsegueix la relació d'aspecte destí retallant la imatge original per igual per ambdós costar, o igual per la part superior i inferior. Aquesta funció és útil per a crear avatars de mida uniforme a partir d'imatges més grans.

en: Set a new image
ca: Estableix una nova imatge
