Imagepin (8.x-1.0-beta7) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: Remove
oc: Levar

en: Image
oc: Imatge

en: Add
oc: Apondre

en: Text
oc: Tèxte

en: Media
oc: Mèdia

en: New
oc: Novèl

en: Available
oc: Disponible
