Imagick (8.x-1.12) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Center
hi: मध्य

en: Label
hi: लेबल

en: Length
hi: लंबाई

en: Path
hi: मार्ग

en: Anchor
hi: एंकर

en: Text
hi: लेख

en: Normal
hi: सामान्य

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Scale
hi: पैमाना

en: Not installed
hi: स्थापित नहीं

en: Position
hi: स्थान

en: Convert
hi: रूपान्तरण करना

en: Top left
hi: ऊपरी बायां

en: Top right
hi: ऊपरी दायां

en: Bottom right
hi: नीचे दाएं

en: Bottom left
hi: नीचे बाएँ

en: JPEG quality
hi: जेपीजी गुणवत्ता

en: Coloroverlay
hi: रंग आवरण

en: Mirrors the image.
hi: छवि के दर्पण

en: Oilpaint
hi: आयल पेंट

en: The black point
hi: काले बिंदु

en: The white point
hi: सफेद बिंदु
