Imagick (8.x-1.2) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: - None -
ja: - なし -

en: Center
ja: 中央

en: Label
ja: ラベル

en: Font
ja: フォント

en: Length
ja: 長さ

en: Path
ja: パス

en: Anchor
ja: アンカー

en: Text
ja: テキスト

en: Normal
ja: ノーマル

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Scale
ja: スケール

en: Amount
ja: 量

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Channel
ja: チャンネル

en: Random
ja: ランダム

en: Position
ja: ポジション

en: Threshold
ja: しきい値

en: Font size
ja: フォントサイズ

en: Convert
ja: 変換

en: Top left
ja: 左上

en: Top right
ja: 右上

en: Bottom right
ja: ボトム 右

en: Bottom left
ja: ボトム 左

en: JPEG quality
ja: JPEGの品質

en: File format
ja: ファイルフォーマット

en: Resize
ja: リサイズ

en: Rounded corners
ja: 角丸

en: Crop
ja: トリミング

en: Top center
ja: トップ 中央

en: Bottom center
ja: ボトム 中央

en: Scale and crop
ja: 拡縮とトリミング

en: Center left
ja: センター 左

en: Center right
ja: センター 右

en: Wave
ja: ウェーブ

en: Resizes an image to the given dimensions (ignoring aspect ratio).
ja: 指定した寸法に画像をリサイズします (縦横比を無視)。

en: Image convert failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype)
ja: %toolkit ツールキットを用いた %path (%mimetype) の画像変換に失敗しました。
