Imago Images connector (9.1.0-rc2) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Value
fr: Valeur

en: Search
fr: Rechercher

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Created date
fr: Date de création

en: Caption
fr: Légende

en: The name used to indicate anonymous users.
fr: Le nom utilisé pour nommer les utilisateurs anonymes.

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Default style
fr: Style par défaut

en: Submit button text
fr: Texte du bouton de soumission

en: Image field
fr: Champ image

en: API settings
fr: Paramètres de l'API

en: Wrapper class
fr: Classe de l'enveloppe (wrapper)

en: List class
fr: Classe de la liste

en: Editorial
fr: Éditorial

en: Select this item
fr: Sélectionner cet élément

en: Yes (Forced)
fr: Oui (Forcé)

en: Source database
fr: Base de données source

en: - Select a view -
fr: - Sélectionner une vue -

en: Hint text that appears inside the field when empty.
fr: Texte d'aide qui apparait à l'intérieur du champ lorsqu'il est vide.
