IMCE (3.1.0) - en to cy translation catalogue (26 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: File
cy: Ffeil

en: Date
cy: Dyddiad

en: Size
cy: Maint

en: None
cy: Dim

en: root
cy: gwreiddyn

en: Name
cy: Enw

en: Help
cy: Cymorth

en: Path
cy: Llwybr

en: Advanced settings
cy: Gosodiadau uwch

en: Upload
cy: Llwytho i fyny

en: Create
cy: Creu

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: The changes have been saved.
cy: Mae'r newidiadau wedi cael eu cadw.

en: Permissions
cy: Hawliau

en: Select
cy: Dewis

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
cy: Dim ond ffeiliau sydd gyda'r estyniadau canlynol a ganiateir: %files-allowed.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
cy: Mae'r ffeil yn %filesize sy'n rhagori eich dogn disg o %quota.

en: 1 byte | @count bytes
cy[0]: 1 beit @count beitiau
