IMCE (3.1.3) - en to is translation catalogue (33 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Description
is: Lýsing

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: File
is: Skrá

en: Date
is: Dagsetning

en: Size
is: Stærð

en: None
is: Engin

en: root
is: rót

en: Name
is: Nafn

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Path
is: Slóð

en: Refresh
is: Endurnýja

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: ID
is: Kenni

en: Upload
is: Hlaða upp

en: Create
is: Stofna

en: New folder
is: Ný mappa

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Role
is: Hlutverk

en: The changes have been saved.
is: Breytingarnar hafa verið vistaðar.

en: Permissions
is: Réttindi

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
is: Aðeins skrár með eftirfarandi endingar eru leyfðar: %files-allowed.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
is: Stærð skráarinnar %filesize fer umfram leyfilegan diskakvóta %quota.

en: 1 byte | @count bytes
is[0]: 1 bæti
is[1]: @count bæti

en: An AJAX HTTP error occurred.
is: AJAX HTTP villa kom upp.

en: HTTP Result Code: !status
is: HTTP Stöðukóði: !status

en: Path: !uri
is: Slóð: !uri

en: StatusText: !statusText
is: Stöðutexti: !statusText

en: ResponseText: !responseText
is: SvörunarTexti: !responseText
