IMCE (3.1.3) - en to hi translation catalogue (39 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: File
hi: फ़ाइल

en: Date
hi: तारीख

en: Size
hi: आकार

en: None
hi: कोई नहीं

en: root
hi: मूल

en: Name
hi: नाम

en: Help
hi: मदद

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Path
hi: मार्ग

en: Refresh
hi: रिफ्रेश .

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: ID
hi: आईडी

en: Upload
hi: अपलोड

en: Create
hi: बनाएँ

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Role
hi: भूमिका

en: Common settings
hi: सार्वजनिक सेटिंग्स

en: The changes have been saved.
hi: बदलाव कर दियें गयें है।

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Duplicate
hi: प्रतिरूप

en: MB
hi: मेगा बाईट

en: Allowed file extensions
hi: अनुमत फ़ाइल एक्सटेंशन

en: pixels
hi: पिक्सेल

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hi: केवल निम्नलिखित विस्तार की फ़ाइलों को ही अनुमति दी हैं : %files-allowed.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
hi: इस फाइल का माप %filesize है, जो आपके डिस्क कोटे %quota से अधिक है.

en: 1 byte | @count bytes
hi[0]: १ बाइट
hi[1]: @count बाइट्स

en: @size KB
hi: @size किलोबाइट

en: @size MB
hi: @size मेगा बाइट

en: An AJAX HTTP error occurred.
hi: एक AJAX HTTP त्रुटि हुई.

en: HTTP Result Code: !status
hi: एच.टी.टी.पी. परिणाम कोड: !status

en: Path: !uri
hi: मार्ग: !uri

en: StatusText: !statusText
hi: स्थिति पाठ: !statusText
