IMCE (8.x-1.7) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Date
id: Tanggal

en: Size
id: Ukuran

en: None
id: Tiada

en: root
id: akar

en: Name
id: Nama

en: Path
id: Jalur

en: Refresh
id: Segarkan

en: Upload
id: Unggah

en: Create
id: Buat

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Role
id: Peran

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: Add file
id: Tambahkan berkas

en: Permissions
id: Kewenangan

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Allowed file extensions
id: Ekstensi berkas yang diperbolehkan

en: Select
id: Pilih

en: Resize
id: Ubah ukuran

en: pixels
id: piksel

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
id: Hanya file dengan ekstensi berikut yang dibolehkan: %files-allowed.

en: 1 byte | @count bytes
id[0]: 1 byte
id[1]: @count byte

en: Maximum file size
id: Ukuran berkas maksimum

en: An AJAX HTTP error occurred.
id: Terjadi galat AJAX HTTP

en: HTTP Result Code: !status
id: Kode hasil HTTP: !status

en: StatusText: !statusText
id: StatusText : !statusText

en: ResponseText: !responseText
id: Teks tanggapan: !responseText

en: Maximum image dimensions
id: Dimensi gambar maksimum

en: Duplicate of @label
id: Duplikat @label
