IMCE (8.x-2.3) - en to ar translation catalogue (38 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: File
ar: ملف

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: None
ar: لا شيء

en: root
ar: جذر

en: Name
ar: الاسم

en: Help
ar: المساعدة

en: Path
ar: المسار

en: Refresh
ar: تحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Upload
ar: رفع

en: Create
ar: أنشئ

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Media
ar: ميديا

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Role
ar: الدور

en: The changes have been saved.
ar: تم حفظ التغييرات.

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: MB
ar: م.بايت

en: Allowed file extensions
ar: لواحق الملفات المسموح بها

en: Resize
ar: تغيير الحجم

en: About
ar: حول

en: pixels
ar: بكسلات

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ar: يُسمح بالملفات التي تحمل هذه الامتدادات فقط: %files-allowed.

en: @module administration pages
ar: صفحات إدارة @module

en: 1 byte | @count bytes
ar[0]: بايت واحد
ar[1]: 0 بايت
ar[2]: بايتان
ar[3]: @count بايتات
ar[4]: @count بايت
ar[5]: @count بايت

en: @size KB
ar: @size كيلوبايت

en: @size MB
ar: @size ميغابايت

en: Maximum file size
ar: الحد الأقصى لحجم الملف

en: An AJAX HTTP error occurred.
ar: حدث خطأ أجاكس HTTP.

en: HTTP Result Code: !status
ar: نتيجة كود PHP: !status

en: Path: !uri
ar: المسار: !uri

en: StatusText: !statusText
ar: نص الحالة: !statusText
