Imgix - Real-time image processing (2.0.1) - en to ca translation catalogue (18 entries)

en: Scale
ca: Escalar

en: Media
ca: Multimèdia

en: Convert
ca: Converteix

en: Resize
ca: Redimensionar

en: Allow Upscaling
ca: Permet el sobreescalat

en: Path prefix
ca: Prefix del camí

en: Crop
ca: Tallar

en: Rotate
ca: Girar

en: Scale and crop
ca: Escalar i tallar

en: Desaturate
ca: Dessaturar

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: Ha fallat l'escalat i el tallat de la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Crops an image to a rectangle specified by the given dimensions.
ca: Retalla una imatge a un rectangle especificat per les dimensions donades.

en: Converts an image to grayscale.
ca: Transforma una imatge a escala de grisos.

en: Resizes an image to the given dimensions (ignoring aspect ratio).
ca: Redimensiona una imatge a les dimensions donades (ignorant la relació d'aspecte).

en: Rotates an image by the given number of degrees.
ca: Gira una imatge els graus especificats.

en: Scales an image while maintaining aspect ratio. The resulting image can be smaller for one or both target dimensions.
ca: Escala una imatge mentre manté la relació d'aspecte. La imatge resultant pot ser més petita per una o ambdues de les seves dimensions finals.

en: Scales an image to the exact width and height given. This plugin achieves the target aspect ratio by cropping the original image equally on both sides, or equally on the top and bottom. This function is useful to create uniform sized avatars from larger images.
ca: Escala una imatge a l'amplada i alçada exactes donades. Aquest connector aconsegueix la relació d'aspecte destí retallant la imatge original per igual per ambdós costar, o igual per la part superior i inferior. Aquesta funció és útil per a crear avatars de mida uniforme a partir d'imatges més grans.

en: Let scale make images larger than their original size.
ca: Deixeu que l'escala faci imatges més grans que la seva mida original.
