Imgix - Real-time image processing (2.1.1) - en to oc translation catalogue (11 entries)

en: Scale
oc: Metre a l'escala

en: Media
oc: Mèdia

en: Convert
oc: Convertir

en: Resize
oc: Redimensionar

en: Allow Upscaling
oc: Permet lo sobreescalat

en: Path prefix
oc: Prefix de camin

en: Crop
oc: Requadrar

en: Rotate
oc: Rotacion

en: Scale and crop
oc: Mesa a l'escala e requadratge

en: Desaturate
oc: Desaturar

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
oc: Fracàs de l'escalat e lo decopatge de l'imatge utilizant la bóstia d'aisinas %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)
