Imotilux (2.0.2) - en to fr translation catalogue (48 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Remove
fr: Retirer

en: Edit
fr: Modifier

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Weight
fr: Poids

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
fr: Les pages d'un même niveau sont d'abord classées par poids, puis dans l’ordre alphabétique des titres.

en: Depth
fr: Profondeur

en: Settings
fr: Paramètres

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to parent page
fr: Aller à la page parente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Outline
fr: Structure

en: View
fr: Voir

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Parent item
fr: Élément parent

en: Add child page
fr: Ajouter une page enfant

en: Printer-friendly version
fr: Version imprimable

en: Content type for child pages
fr: Type de contenu pour les pages enfants

en: Remove from outline
fr: Retirer de la structure

en: Unknown export format.
fr: Format d'export inconnu.

en: Block
fr: Bloc

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Up
fr: Haut

en: About
fr: À propos

en: Uses
fr: Utilisations

en: Title changed from %original to %current.
fr: Le titre a été modifié de %original en %current.

en: No changes were made
fr: Aucun changement n'a été effectué

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
fr: %title peut être réintroduit dans la hiérarchie en utilisant l'onglet Structure.

en: Show block on all pages
fr: Afficher le bloc sur toutes les pages

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
fr: Les utilisateurs avec les droits %outline-perm peuvent ajouter tous les types de contenu.

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Edit order and titles
fr: Modifier l'ordre et les titres

en: Block display mode
fr: Mode d'affichage de bloc

en: Content type for the <em>Add child page</em> link
fr: Type de contenu pour le lien <em>Ajouter une page enfant</em>

en: Page has Children
fr: Page ayant des enfants

en: Has Children
fr: Ayant des enfants

en: 1st parent
fr: 1er parent

en: 3rd parent
fr: 3ème parent

en: 4th parent
fr: 4ème parent

en: 5th parent
fr: 5ème parent

en: 6th parent
fr: 6ème parent

en: 7th parent
fr: 7ème parent

en: 8th parent
fr: 8ème parent

en: 9th parent
fr: 9ème parent
