Important Information Block (8.x-1.1) - en to am translation catalogue (15 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Edit
am: አርትእ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: Published
am: የታተመ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: published
am: የታተመ

en: Create new revision
am: አዲስ ክለሳ ፍጠር

en: not published
am: ያልታተመ

en: Publish
am: አትም
