Important Information Block (8.x-1.3) - en to cs translation catalogue (31 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Edit
cs: Upravit

en: Types
cs: Typy

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Revisions
cs: Revize

en: Authored by
cs: Autor

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: published
cs: zveřejněno

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Revert
cs: Vrátit

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Changed
cs: Změněno

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: not published
cs: skryto

en: Content Type
cs: Typ obsahu

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Delete all revisions
cs: Smazat všechny revize

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label
