Important Information Block (8.x-1.3) - en to ne translation catalogue (19 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Types
ne: प्रकार

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: View
ne: दृश्य

en: ID
ne: परिचय

en: Continue
ne: जारी राख्नुहोस्

en: Created
ne: सिर्जना गरिएको

en: Revisions
ne: संशोधन

en: Authored by
ne: लेखक

en: Configuration
ne: कन्फिगरेसन

en: published
ne: प्रकासित भएको

en: Revision
ne: संशोधन

en: not published
ne: प्रकासित नभएको

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: About
ne: बारेमा
