Important Information Block (8.x-1.3) - en to is translation catalogue (19 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Edit
is: Breyta

en: Types
is: Tegundir

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: View
is: Skoða

en: ID
is: Kenni

en: Continue
is: Halda áfram

en: Created
is: Stofnað

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Authored by
is: Höfundur

en: published
is: birt

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Revision
is: Útgáfa

en: not published
is: ekki birt

en: Content Type
is: Efnisgerð

en: About
is: Um
