Impression (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Language
hi: भाषा

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Created
hi: निर्मित

en: 1 day
hi: १ दिन

en: 1 year
hi: १ वर्ष

en: Other
hi: अन्य

en: IP
hi: अंतरजाल संलेख

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Changed
hi: बदल गया

en: @type: deleted %title.
hi: @type: %title मिटाया गया

en: URI
hi: यूआरआइ

en: 1 week
hi: १ सप्ताह

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Hash
hi: हैश
