Improved Multi Select (8.x-1.4) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: All
de: Alle

en: Form Elements
de: Formularelemente

en: Button text
de: Button-Text

en: Add button
de: Button hinzufügen

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
de: Geben Sie Seiten an, indem Sie deren Pfade angeben, ein Pfad pro Zeile. Das Zeichen ‚*’ ist ein Platzhalter. Beispiele für Pfade sind %blog für die Blog-Seite und %blog-wildcard für jeden persönlichen Blog. %front ist die Startseite.

en: Replace all multi-select lists
de: Alle Multi-Select-Listen ersetzen

en: Replace multi-select lists on specific pages
de: Multi-Select-Listen auf bestimmten Seiten ersetzen

en: Configure Improved Multi Select module.
de: Modul ‚Improved Multi Select‘ konfigurieren

en: Remove button
de: Entfernen-Schaltfläche
