Drupal Improvements (2.0.3) - en to da translation catalogue (68 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Item
da: Element

en: List
da: Vis

en: Subject
da: Emne

en: Action
da: Handling

en: File
da: Fil

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Depth
da: Dybde

en: none
da: ingen

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Taxonomy term
da: Ord i ordforråd

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Visible
da: Synlig

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Separator
da: Skilletegn

en: All
da: Alle

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Creation date
da: Oprettelsesdato

en: Custom
da: Tilpasset

en: Field name
da: Feltnavn

en: Items
da: Overskrifter

en: Terms
da: Ord

en: Desc
da: Faldende

en: Method
da: Metode

en: Phone number
da: Telefonnummer

en: Sort by
da: Sortér efter

en: in
da: i

en: Publishing options
da: Udgivelse

en: E-mail subject
da: E-mail emne

en: Updating
da: Opdaterer

en: Parent term
da: Overordnet ord

en: Apply
da: Udfør

en: Edit vocabulary
da: Redigér ordforråd

en: Form
da: Formular

en: Edit content
da: Redigér indhold

en: Offset
da: Forskydning

en: Company name
da: Firmanavn

en: Link class
da: Linkklasse

en: Entity type
da: Entity-type

en: Is one of
da: Er en af

en: Term depth
da: Term-dybde

en: Change date
da: Skift dato

en: Submit button text
da: Tekst på indsend-knap

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Contact form
da: Kontaktformular

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Image style
da: Billedformat

en: None (original image)
da: Ingen (originalt billede)

en: Bulk update
da: Masseopdatering

en: Save product
da: Gem produkt

en: Display prefix and suffix.
da: Vis præfiks og suffiks.

en: Link image to
da: Link billede til

en: Nothing
da: Intet

en: Asc
da: Stigende

en: Third party settings
da: Tredjepartsindstillinger

en: Breakpoint group
da: Breakpoint-gruppe

en: Visually Hidden
da: Skjult visuelt

en: Link to the entity
da: Link til entity

en: Separate multiple classes by spaces.
da: Adskil klasser med mellemrum.
