Drupal Improvements (2.1.0) - en to eu translation catalogue (71 entries)

en: Forms
eu: Formularioak

en: Home
eu: Azala

en: E-mail
eu: E-posta

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Value
eu: Balioa

en: Item
eu: Elementua

en: Type
eu: Mota

en: List
eu: Zerrenda

en: Subject
eu: Gaia

en: Read more
eu: Irakurri gehiago

en: Action
eu: Ekintza

en: Block title
eu: Blokearen izenburua

en: File
eu: Fitxategi

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Reset
eu: Garbitu

en: Message
eu: Mezua

en: none
eu: bat ere ez

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Taxonomy term
eu: Taxonomia terminoa

en: Label
eu: Etiketa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Views
eu: Bistak

en: View
eu: Bista

en: Format
eu: Formatua

en: Visible
eu: Ikusgai

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: ID
eu: IDa

en: Before
eu: Aurretik

en: After
eu: Ondoren

en: Separator
eu: Bereizlea

en: All
eu: Guztiak

en: Page title
eu: Orriaren izenburua

en: Page
eu: Orria

en: Creation date
eu: Sortze data

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Term ID
eu: Terminoaren IDa

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Items
eu: Elementuak

en: Maximum
eu: Maximoa

en: Address
eu: Helbidea

en: Terms
eu: Terminoak

en: Desc
eu: Beheraka

en: Method
eu: Metodoa

en: Publishing options
eu: Argitaratze aukerak

en: E-mail subject
eu: E-postaren gaia

en: Parent term
eu: Guraso terminoa

en: Apply
eu: Ezarri

en: Edit vocabulary
eu: Editatu hiztegia

en: Minimum
eu: Minimoa

en: Decimal marker
eu: Hamartarraren marka

en: Form
eu: Formularioa

en: Edit content
eu: Editatu edukia

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Route
eu: Bidea

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: Default image
eu: Irudi lehenetsia

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: Contact form
eu: Kontaktatzeko formularioa

en: « First
eu: « Lehenengoa

en: Last »
eu: Azkena »

en: Author name
eu: Egilearen izena

en: Image style
eu: Irudiaren tankera

en: Nothing
eu: Ezer

en: Asc
eu: Goraka

en: Hide label
eu: Etiqueta ezkutatu
