Drupal Improvements (2.1.0) - en to be translation catalogue (64 entries)

en: Forms
be: Анкеты

en: Home
be: Хатняя старонка

en: E-mail
be: Адрас э-пошты

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змесціва

en: Value
be: Значэнне

en: Item
be: Элемент

en: Type
be: Тып

en: List
be: Спіс

en: Subject
be: Тэма

en: Read more
be: Чытаць далей

en: Action
be: Дзеянне

en: Block title
be: Загаловак блоку

en: File
be: Файл

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Reset
be: Скінуць

en: Message
be: Паведамленне

en: Depth
be: Глыбіня

en: none
be: няма

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Taxonomy term
be: Тэрмін таксаноміі

en: Label
be: Подпіс

en: Default
be: Прадвызначана

en: View
be: Праглядзець

en: Format
be: Фармат

en: Visible
be: Бачна

en: Advanced settings
be: Пашыраныя налады

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: All
be: Усе

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Page
be: Старонка

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Term ID
be: ID тэрміна

en: Field name
be: Назва поля

en: Items
be: Элементы

en: Maximum
be: Максімум

en: Scale
be: Маштаб

en: Method
be: Метад

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Publishing options
be: Налады публікацыі

en: Parent term
be: Бацькоўскі тэрмін

en: Apply
be: Ужыць

en: Edit vocabulary
be: Рэдагаваць слоўнік

en: Minimum
be: Мінімум

en: Decimal marker
be: Дзесятковы знак

en: Form
be: Форма

en: Machine name
be: Машынная назва

en: Route
be: Маршрут

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: Default image
be: Выява па змаўчанні

en: Contact form
be: Форма кантакту

en: Author name
be: Iмя аўтара

en: Image style
be: Стыль выявы

en: None (original image)
be: Ніяк (сапраўдная выява)

en: Thousand marker
be: Тысячны маркер

en: Display prefix and suffix.
be: Паказаць прэфіксы і суфіксы.

en: Trim length
be: Даўжыня абрэзанага тэксту

en: Link image to
be: Спасылка выявы на

en: Nothing
be: Нічога

en: Third party settings
be: Іншыя налады
