Drupal Improvements (2.1.0) - en to cy translation catalogue (58 entries)

en: Forms
cy: Ffurflenni

en: Home
cy: Hafan

en: E-mail
cy: E-bost

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Value
cy: Gwerth

en: Item
cy: Eitem

en: Type
cy: Math

en: List
cy: Rhestr

en: Subject
cy: Testun

en: Read more
cy: Darllen mwy

en: Block title
cy: Pennawd bloc

en: File
cy: Ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: Message
cy: Neges

en: Depth
cy: Dyfnder

en: none
cy: dim

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Taxonomy term
cy: Term tacsonomi

en: Default
cy: Diofyn

en: Views
cy: Gwelediadau

en: View
cy: Gweld

en: Format
cy: Fformat

en: Visible
cy: Gweledig

en: Advanced settings
cy: Gosodiadau uwch

en: Before
cy: Cynt

en: After
cy: Ar ôl

en: Separator
cy: Gwahanydd

en: All
cy: I gyd

en: Page title
cy: Pennawd y dudalen

en: Page
cy: Tudalen

en: Custom
cy: Addasu

en: Term ID
cy: ID Term

en: Items
cy: Eitemau

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Method
cy: Dull

en: Phone number
cy: Rhif ffôn

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Publishing options
cy: Dewisiadau cyhoeddi

en: E-mail subject
cy: Pwnc e-bost

en: Parent term
cy: Term rhiant

en: Apply
cy: Ceisio

en: Edit vocabulary
cy: Golygu geirfa

en: Offset
cy: Ongli

en: Link class
cy: Dosbarth Linc

en: Is one of
cy: Yn un o

en: Default image
cy: Rhagosod delwedd

en: Change date
cy: Newid dyddiad

en: Submit button text
cy: Cyflwyno botwm testun

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: Contact form
cy: Ffurflen gyswllt

en: Image style
cy: Arddull delwedd
